Внимание! Заказы до 100 грн. оправляем только по предоплате.

(095) 02-00-282(097) 245-82-87 Пн—Сб 9:00—17:00
0
0
Корзина 0 грн.
Оформить заказ

XI Бджолярський круг 2014 г. Лист до президента.

Шановні друзі! Недавно в м. Баришівка, яке розташоване під Києвом, традиційно пройшов XI-й «Бджолярський круг» України, на який приїхало понад 400 пасічників з багатьох куточків нашої рідної держави. На цих зборах побували також і ми. Публікуємо звернення бджолярів до Президента України П. Порошенка, яке було прийнято на цьому зібранні. Це стосується всіх нас, бджолярів.

Президенту України Порошенко П. О.
Вельмишановний Петре Олексійовичу!
Ми, учасники ХІ Всеукраїнського зібрання пасічників «Бджолярський Круг», від імені 400 тисяч пасічників України заявляємо про нашу підтримку програми реформ і Ваших зусиль, спрямованих на утвердження єдиної сильної країни.
Галузь бджільництва є важливою складовою економіки держави, що визначає обсяги, пропозиції та вартість основних видів продовольства для населення країни. Найпростіший агротехнічний прийом запилення сільськогосподарських культур бджолами підвищує їх урожайність більш ніж на третину, а прибуток від запилення в рази перевищує прибуток від реалізації продуктів бджільництва.
За роки незалежності нашої держави бджолярській галузі постійно і систематично не приділялося абсолютно ніякої уваги, як профільним Міністерством аграрної політики та продовольства України, так і Академією аграрних наук, якій підпорядкований Національний науковий центр «Інститут бджільництва ім. Прокоповича». Мало того – попереднє вище керівництво держави зробило все, щоб роз'єднати пасічників України і зробити кишенькові спілки, братство…
Шановний пане Президент!
Ви зробили стратегічно вірний крок підписавши угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Зараз нам відчинені двері на європейський ринок, за що ми Вам щиро вдячні.
В останні роки нам вдається одержувати високоякісні продукти бджільництва для забезпечення внутрішніх потреб і формування експортного потенціалу – ми перші в Європі і четверті в світі по виробництву меду! За неповний 2014 рік з України вже відправлено за рубіж більше 11 000 тонн продуктів бджільництва. Перспективним напрямком є наше входження до світового бджільництва шляхом збільшення експорту меду, маточного молочка, племінних маток, пакетів, які готові закуповувати Канада, Аргентина, Європа, Сирія, Іран, а також країни СНД. В Україні відроджені традиційні технології виготовлення питних медів, які знову стали брендовим напоєм України.
Однак, на сьогоднішній день для успішного розвитку галузі бджільництва необхідно вжити низку заходів, у тому числі через удосконалення законодавчої бази і державного управління галуззю в рамках створеної цільової державної програми, шляхом внесення змін до законів та директивних документів. Першочерговими ми вважаємо такі заходи:
а) проведення змін в законі «Про бджільництво» до нормативів і вимог Європейського товариства;
б) створення Координаційної ради з бджільництва при Кабінеті Міністрів України. Затвердження відповідного акта на рівні постанови Кабінету Міністрів України;
в) внесення змін до Земельного кодексу України (Верховна Рада України);
г) створення організаційно-управлінської структури в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на базі департаменту тваринництва (без збільшення штатної чисельності працівників), яка би безпосередньо відповідала за реформування галузі бджільництва в напрямку переробки продукції, формування ринків збуту, в т. ч експортного потенціалу;
д) запровадження додаткового податку на 1 га орної землі до державного бюджету у випадках не запилення ентомофільних культур сільськогосподарськими виробництвами.
е) створення на базі Національного наукового центру «Інститут бджільництва ім. П. Прокоповича» центру розвитку галузі відповідно до вимог Європейського товариства, та підпорядкування його Міністерству аграрної політики та продовольства України.
Програма робіт цього наукового закладу і звіти про їх виконання, а також призначення і звільнення його керівника мають погоджуватися з громадською спільнотою бджолярів України (платниками податків, як це прийнято в цивілізованих країнах).
Просимо Вас, Петре Олексійовичу, посприяти розвитку бджільництва - одній з найважливіших складових стратегічної галузі сільського господарства.
Рішення прийнято на Засіданні Бджолярського Кругу представниками від 25 областей України.


Голова Ради Бджолярського Кругу України А.П. Ворона
Ведучий зібрання В. А. Дмитрук
Президент Спілки пасічників України Л. І. Веред
Голова Гільдії медоварів України В.С. Барабаш
Віце-президент асоціації «Укрбджолопром» О.М. Горелік