Виробництво меду та інших бджолопродуктів включає великий обсяг ручної праці. У деяких процесах без нього зовсім не обійтися, але є такі завдання, які можна повністю довірити спеціальному устаткуванню. Наприклад – відкачування меду. Зазвичай, при невеликій кількості бджолосімей, бджолярі відкачують мед шляхом великої кількості рутинних операцій. Кожна рамка виймається з корпусу, переноситься, роздруковується вручну, потім поміщається в медогонку, потім виймається та перекладається в корпус. Коли кількість бджолосімей сягає 300 і вище, працювати вручну стає вже важко. Для збільшення продуктивності та зниження кількості рутинних операцій розроблено спеціальне обладнання, яке дозволяє відкачувати мед швидко та ефективно. Розглянемо для прикладу лінію відкачування меду компанії Konigin (Угорщина). Виглядає вона так:


Лінія включає модуль автоматичного роздрукування рамок, накопичувальний стіл, шнековий прес для воску, горизонтальну медогонку, ємність-накопичувач для меду з ситами і насос. Лінія влаштована так, що операторам потрібно робити лише кілька простих дій – закладати рамки на вхід вузла, що роздруковує, потім заштовхувати роздруковані рамки в медогонку і забирати вже порожні рамки на виході лінії. На вході запечатані рамки з медом – на виході мед у бочках та порожні рамки. При цьому не потрібні великі фізичні зусилля. Достатньо одного або двох операторів, щоб виконувати всі дії на лінії з відкачування меду. Продуктивність лінії 400 рамок на годину, при цьому вузол роздруківки здатний видати 600 рамок на годину.
Розглянемо детально кожен вузол.
Вузол роздруківки виглядає так:



На вхід цього пристрою оператор встановлює рамки, які автоматично роздруковуються нагрітими ножами, що рухаються. Підігрів ножів рідинний. Забрус із рамок потрапляє у прес для воску та віджимається.
Продуктивність преса 200 кг на годину. Виглядає прес так:



Шнек преса виконаний із металу. Мед з преса потрапляє в проміжну накопичувальну ємність і потім самопливом надходить в основну ємність із ситами.
Після роздруківки рамки просуваються накопичувальним столом і за допомогою оператора завантажуються в горизонтальну медогонку.


Рамки з медом при завантаженні в медогонку виштовхують вже відкачані рамки, які оператор забирає з накопичувального столу в порожні корпуси.
Мед із медогонки потрапляє в ємність-накопичувач із фільтруючими ситами. З ємності мед відкачується насосом у тару для меду.


Таким чином цикл відкачування меду завершено – відкачані рамки в корпусах вирушають на склад, мед у бочках чекає на свого покупця.
Демонстрація лінії роботи
Пропонуємо подивитися відеоролик, в якому показано роботу лінії. Ролик був наданий нашим клієнтом, який ділиться своїми враженнями від покупки лінії Konigin та розповідає про нюанси її використання.
Якщо ви стоїте перед вибором – обладнання якого виробника купувати, рекомендуємо звернути увагу на продукцію угорської компанії Konigin. Мета компанії - виробництво міцних машин, які прості у використанні. При покупці лінії з відкачування меду ви зможете самі вибрати набір компонентів, їхню продуктивність, напругу живлення (220 В або 12 В). Кожен компонент можна придбати окремо. Відмінною особливістю продукції Konigin є те, що можна замовити обладнання, розраховане на будь-який розмір рамки – 145, 230 або 300 мм. Причому лінія для 300 рамок зможе працювати і з 230 та зі 145 рамками. Все обладнання виготовлене із кислотостійкої нержавіючої сталі. Потужність лінії дозволяє працювати в приміщеннях з дозволеною потужністю до 3 кВт (не потрібно збільшувати відведену потужність!)
Крім компонентів, розглянутих у цій статті, компанія Konigin виробляє ще безліч інших пристроїв, що полегшують працю бджоляра.
З питань придбання продукції компанії Königin звертайтесь за тел. +380505970366
Наш e-mail: konigin.ua@gmail.com або zakaz@pchelovod.dp.ua